شنیدن نام بهار و نوروز، برای عاشقان سفر بسیار هیجان‌انگیز است. بسیاری از دوست‌داران گشت و گذار و سفر، در این فصل به دنبال کشف مقاصد جدید و دیدنی در سرتاسر جهان هستند و همین موضوع سفر خارجی در بهار را پرطرف‌دار می‌سازد. قطعا زیبایی بهار تنها در چند کشور محدود و خلاصه نمی‌شود و تعداد بسیار زیادی از کشورهای دنیا، جاذبه‌های بی‌نظیری در این فصل زیبا دارند.

با توجه به این موضوع که پوشش‌های گیاهی متنوعی در سرتاسر دنیا وجود دارد، بهار در هر کشور به شکل متفاوتی نمایان می‌شود که به جرات می‌توان گفت همه نقاط این کره خاکی ارزش دیدن دارند. در ادامه مطلب، به معرفی تعدادی از این مقاصد زیبا برای سفر خارجی در بهار خواهیم پرداخت.

سفر به کشور ژاپن در بهار

قطعا نام جشنواره زیبای هانامی به گوشتان خورده است، ژاپن کشوری بسیار رویایی است که برای هر سلیقه‌ای دارای تفریحات فوق‌العاده است اما در فصل زیبای بهار، ژاپن تبدیل به همان کشوری می‌شود که در تمام انیمیشن‌های خود به نمایش می‌گذارد. تمامی خیابان‌های این کشور، پوشیده از برگ‌ شکوفه‌های آلو و گیلاس می‌شوند و همانند باران روی سر عابران فرود می‌آیند.

کشور ژاپن

جاذبه‌های این کشور تنها به شکوفه‌های بهاری خلاصه نمی‌شوند. برای سفر خارجی در بهار، نمی‌توان ساحل‌های زیبای ژاپن را نادیده گرفت. بی‌شک، تعداد بسیار زیادی از سواحل زیبا و چشمگیر دنیا متعلق به کشور خورشید تابان هستند.

جنگل‌های زیبای بامبو، معابد و قصرهای قدیمی که در لا‌به‌لای شکوفه‌ها پنهان می‌شوند و گذر عابران در لباس‌های سنتی، مواردی هستند که در سفر به ژاپن چشم و روح شما را نوازش می‌دهند.

سفر نوروزی به ژاپن

هند، مقصدی عالی برای سفر خارجی در بهار

هند در تمامی فصول سال به رنگارنگ بودن مشهور است اما این زیبایی و تنوع رنگ در بهار بیداد می‌کند. بهار در این کشور پهناور نیز همانند سایر کشورهای دنیا، با شکوفه‌های زیبا، گل و سبزه‌های تازه جلوه‌گر می‌شود. شهر ییلاقی دالهوسی، سوئیس هند یا همان خاججیار، آبشار جوگینی، دریاچه بهریگو و هزاران نقطه زیبای دیگر که حتی قابل شمارش هم نیست در این کشور زیبا وجود دارند.

درست است که هند کشوری رنگارنگ در فصل بهار است و جاذبه‌های فوق‌العاده‌ای را هم شامل می‌شود، اما بی‌شک زیباترین دلیلی که مردم دنیا به هندوستان سفر می‌کنند، جشنواره زیبا و رنگارنگ هالی است که هر ساله نویدبخش آغاز بهار در این کشور است.

مردم هند، هرساله در تاریخ مشخصی برای شروع بهار، جشنواره هالی را برگزار می‌کنند. این مراسم در تمامی نقاط هند برگزار می‌شود و در آن، مردم دور هم جمع می‌شوند و با رنگ‌های پودری گیاهی‌، شهر را رنگارنگ می‌کنند. این جشن زیبا، سالانه گردشگران بسیاری را از نقاط مختلف دنیا دورهم جمع می‌کند.

جشن هالی در هند

کشور بهاری یونان

شاید برایتان عجیب باشد که یونان را به عنوان کشوری بهاری معرفی کردیم، اما گفتنی است که این نام شاید برازنده‌ترین عنوان برای این کشور باشد. یونان در فصول سرد سال، گردشگران کمی را میزبانی می‌کند. این در حالی است که بهار، فصلی بسیار شلوغ در این کشور می‌باشد.

کشور یونان

برای تماشای جاذبه‌های تاریخی، فستیوال‌های رنگارنگ و مناظر زیبا، سفر در فصل بهار بیش از سایر فصل‌ها پیشنهاد می‌شود. بسیاری از گردشگران، به قصد کوهنوردی به یونان سفر می‌کنند. در فصل بهار، مناطق کوهستانی در یونان پوشیده از گیاهان سبز و وحشی می‌شوند و همین مسئله، کوهنوردی در این کشور را به مسئله‌ای بسیار لذت‌بخش تبدیل می‌کند.

یونان در بهار

بهار به عنوان زندگی دوباره در چین

مردم چین، سال نوی خود را براساس تقویم قمری جشن می‌گیرند اما این مسئله مانعی برای گرامی داشت بهار نیست. بهار در چین همانند بهار در ایران، نماد زندگی دوباره است و بهانه‌ای است که خانواده‌ها دور هم جمع شوند، سرتاسر خانه خود را با رنگ قرمز تزئین کنند و شام و تنقلات ویژه تدارک ببینند.

در بهار، فستیوال‌های ویژه با غذاهای رنگارنگ و مراسمات زیبا، بخشی جدایی‌ناپذیر از کشور پهناور چین هستند. شکوفه‌های بهاری و رنگارنگ، گل‌های زیبا و درختان تازه جوانه زده و پوشش جالب و عجیب چین از آن، مقصدی فوق‌العاده برای سفر خارجی در بهار ساخته است. همچنین در سرتاسر دنیا، چین به عنوان یکی از جاذبه‌های غنی گردشگری در بهار شناخته می‌شود.

بهار در چین

بهار فراموش نشدنی سوئیس

سوئیس از آن دست کشورها است که در هر فصل، زیبایی‌های ویژه خود را به نمایش می‌گذارد اما در فصل بهار، گویا به شکل ویژه‌تری می‌درخشد. دشت‌های مونترو هر سال در بهار پوشیده از نرگس‌های سفید می‌شوند که به برف ماه می شهرت دارد. انتخاب این نام زیبا، به دلیل آراسته شدن دشت‌های سبز به سفیدی یکپارچه نرگس است. در ماه آوریل، کوهنوردی در کوه‌های سرسبز سوئیس لذتی دوچندان خواهد داشت.

کشور سوئیس

خوب است بدانید که سوئیس از آب و هوایی کاملا غیرقابل پیش‌بینی برخوردار است پس حتی در فصل بهار نیز باید آب و هوای مناطق کوهستانی را چک کرده و سپس به کوهنوردی و گشت و گذار در کوهپایه‌ها پرداخت.

در فصل بهار، مردم سوئیس به رقص و پایکوبی مشغول می‌شوند. پس با این توضیحات، دیدن دسته‌های مردم با لباس‌های سنتی این کشور در حال رقصیدن و صرف غذا، چیز عجیبی نیست.

بهار سوئیس

مالزی فراموش نشدنی

فصل بهار در مالزی، فصلی به نسبت خشک محسوب می‌شود چرا که در ابتدای بهار، بارش‌ها به تقریبا متوقف می‌شوند. به همین دلیل، بهار شاید یکی از بهترین فصول برای سفر به مالزی باشد. اما این اطلاعات نباید شما را گول بزند چرا که در هر زمان از سال، در بهار بارش‌های فصلی به شکل غیرمنتظره شما را غافل‌گیر خواهند کرد. هوای گرم و شرجی حاکم بر این کشور، برای گردشگران ممکن است بسیار مطلوب باشد.

پوشش گیاهی زیبای این کشور در بهار، جلوه زیبایی دارد. همچنین به دلیل گرم شدن هوای این منطقه از اوایل فروردین، در فصل بهار می‌توانید از سواحل و تفریحات آبی نیز استفاده نمایید.

سفر به مالزی در بهار

سفر به فرانسه در بهار

فرانسه دارای آب و هوایی معتدل است و حتی در زمستان و تابستان نیز می‌توان تعادل دمای هوا را احساس نمود؛ اما فصل بهار در این کشور، شاید بهترین زمان این مقصد برای سفر خارجی در بهار باشد. شروع این فصل از اوایل ماه مارس به آرامی اتفاق می‌افتد و در ماه آوریل به اوج خود می‌رسد. 

بهار در این کشور در ماه می، جای خود را به گرمی هوا و فصل تابستان می‌دهد. کشور فرانسه دارای جاذبه‌های بسیاری است که می‌توانید در تمامی فصول مخصوصا فصل بهار از آن‌ها دیدن کرده و لذت ببرید.

سفر خارجی در بهار با تور

همه ما می‌دانیم که یکی از بهترین راه‌ها برای سفر خارجی، تورهایی هستند که اکثر شرایط را برای مسافر آسان می‌سازند. گفتنی است که در مقاله بالا، به تعدادی از کشورهای دیدنی در فصل بهار اشاره کردیم که ارزش بالایی برای سفر کردن دارند. برای مثال تور ژاپن می‌تواند برای بهار پیشنهاد فوق‌العاده‌ای باشد. آژانس هوایی نقش لوتوس پارسیان، ارائه‌ دهنده تعدادی از این تورهای بی‌نظیر برای نوروز و بهار می‌باشد.