ویزای توریستی ژاپن

ویزای توریستی ژاپن، این روزها یکی از پرطرفدارترین در میان همه ویزاها است. این ویزا امکان سفر گردشگری و توریستی به ژاپن را برای شما معین می‌کند. در ادامه به مدارک مورد نیاز و شرایط عدم پذیرش ویزای شما خواهیم پرداخت.

 

مدارک مورد نیاز سفارت ژاپن

 

پیش از آن که به مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی ژاپن اشاره کنیم، باید بدانید که تمامی مدارک نام برده، می‌بایست دارای ترجمه رسمی به زبان انگلیسی و همچنین دارای تاییدیه دادگستری به زبان انگلیسی باشند.

 • اصل گذرنامه با امضا، به همراه گذرنامه های قبلی، مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود و داشتن 2 صفحه سفید روبه روی هم (ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است.)
 • 2 قطعه عکس 4.5 * 3.5 رنگی، تمام رخ با زمینه روشن، کاملا از روبه رو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت مشخص باشد و تا 70 الی 80 درصد شامل چهره فرد باشد، حداکثر برای 6 ماه اخیر باشد (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد)
 • اصل و ترجمه شناسنامه (قابل ذکر است جهت گرفتن تائید شناسنامه، داشتن مهر ثبت احوال در کنار نام همسر و فرزندان و برای متقاضیان بالای 15 سال ارائه شناسنامه عکس دار الزامی است.)
 • اصل گردش حساب بانک 6 ماهه با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی (مطابق با مانده گواهی تمکن)
 • زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر 5 روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4 باشد. گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده های بانکی به همراه گردش 6 ماهه سود به زبان انگلیسی از طرف بانک، همراه با مهر شعبه و امضاء بانک (ارائه گواهی تمکن برای حساب گردش سود نیز الزامی است.)
  *نرخ معادل مانده حساب ها در تمکن دلار آمریکا باشد. باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 1/000/000/000 ریال باشد.

نقشه ژاپن
نقشه ژاپن
 • اصل سند مالکیت
 • اصل و ترجمه مدارک شغلی
  *پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی به همراه تائیدیه از سازمان نظام پزشکی و دانشنامه تحصیلی ممهور به مهر تائیدیه وزارت بهداشت
  *وکلا: پروانه وکالت، دانشنامه پایان تحصیلات
  *مشاغل دولتی: اصل حکم کارگزینی و یا گواهی اشتغال به کار با ذکر سِمَت، میزان حقوق دریافتی و تائیدیه مرخصی بنا به تاریخ سفر سابقه بیمه بارکددار و آخرین مدرک تحصیلی مرتبط با سِمَت شغلی

  *بازنشسته ها: حکم بازنشستگی
  *مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه، سِمَت و میزان حقوق دریافتی و تائیدیه مرخصی بنا به تاریخ سفر، به همراه اصل آخرین آگهی تغییرات آن شرکت (جهت گرفتن تائیدیه دادگستری)
  *در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب/آگهی تاسیس، آخرین آگهی تغییرات مربوط سِمَت های شغلی و تغییر آدرس شرکت
  *معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی به همراه تائیدیه مرخصی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت
  اشتغال، سِمَت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر، سابقه بیمه بارکددار و آخرین مدرک تحصیلی مرتبط با سِمَت شغلی
  *دانش آموزان، دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل (مربوط به سال تحصیلی جاری)

خیابان های ژاپن
خیابان های ژاپن

جهت تائید مدرک تحصیلی برای گرفتن تائیدیه دادگستری لطفا موارد ذیل در نظر گرفته شود:


محصلین در پایه دبستان، راهنمایی، دبیرستان: گواهی تحصیلی باید مهر مدرسه، منطقه و آموزش و پرورش استان و مهر و امضاء شخص مربوطه را داشته باشد.
دانشجویان دانشگاه آزاد علاوه بر مهر دانشگاه برای تائید گواهی تحصیلی و مدارک دانشنامه به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد مراجعه نمایند.
دانشجویان دانشگاه های دولتی علاوه بر مهر دانشگاه برای تائید گواهی تحصیلی و مدارک دانشنامه به وزارت علوم مراجعه نمایند.

 • برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن ها سفر می‌کنند رضایت‌نامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه و تائید دادگستری دارد.

 • اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌های خانه‌دار تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق کلیه مدارک شغلی و گواهی‌های تحصیلی در صورتی که به زبان انگلیسی باشد نیاز به تایید ندارد.

 • اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌های خانه‌دار
  *تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق
  *کلیه مدارک شغلی و گواهی‌های تحصیلی در صورتی که به زبان انگلیسی باشد، نیاز به تایید ندارد.
  *حضور مسافرین در سفارت الزامی نمی‌باشد ولی در صورت درخواست سفارت، حضور فرد در سفارت به منظور مصاحبه الزامی می‌باشد.
  *لازم به ذکر است، تمامی افرادی که سفرهای قبلی خود به ژاپن را از طریق دعوتنامه اقوام یا دوستان خود انجام داده‌اند، امکان درخواست ویزای توریستی ژاپن برای آن‌ها وجود ندارد.
  *اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر، نزد آژانس باقی می‌ماند.

  * چک رمزدار یا ضمانت‌نامه بانکی حداقل 7/000/000/000 ریال در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت‌های بیش‌تر متعاقباً اعلام می‌گردد.

لازم به ذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت، ممکن است مدارک دیگری از مسافر درخواست گردد که تهیه و ارائه آن‌ها جهت اخذ ویزا الزامی می‌باشد.

با ما در تماس باشید!