ناکسوس یونان

کشور یونان

در میان لیست بلند و بالای مکان‌های زیبا و دیدنی در سرتاسر دنیا، یونان از آن دست کشورهای زیبا و خوش آب و هوایی است که خاطرات سفر به آن را هرگز فراموش نخواهید کرد. یونان، سرزمینی کوهستانی است که دورتادور آن با دریای مدیترانه احاطه شده و  جمعا از 1400 جزیره تشکیل شده است.

پیش‌تر به این مسئله اشاره کردیم که دورتادور این سرزمین زیبا را دریای مدیترانه احاطه کرده است پس باید انتظار  هوای مدیترانه‌ای را هم داشته باشید. در یونان زیبا، باران‌های پاییزی بسیار زودتر از کشورهای همسایه شروع می‌شوند و برف و سرما تا بهار ادامه دارد.

خوب است بدانید که جمعیت یونان حدود 10 میلیون نفر بوده و همانند بسیاری از کشورهای اروپایی، واحد پول این کشور  نیز یورو می‌باشد.

کمی درباره پوشش گیاهی این کشور بدانید، در قسمت‌های شمالی این کشور، شما شاهد پوشش گیاهی یکسان با اروپای مرکزی خواهید بود. در مناطق جلگه‌ای این کشور نیز درختان و بوته‌های همیشه سبز نیز به فراوانی یافت می‌شوند. در نقاط شمالی این کشور، جنگل‌های بلوط و شاه بلوط هم به چشم می‌خورند. حال که آشنایی کلی با این کشور به دست آوردید، در ادامه مطلب به جاذبه‌های توریستی یونان و زیباترین شهرهای آن خواهیم پرداخت.

زیباترین شهرهای یونان

شهر آتن پایتخت کشور یونان و یکی از اصلی‌ترین نقاط گردشگری این کشور می‌باشد. هتل‌هایی که در این شهر قرار دارند، سرآمد هتل‌های این کشور  هستند. همچنین در آتن، شما می‌توانید انواع غذاهای دریایی و مدیترانه‌ای را امتحان کنید.

قطعا می‌دانید که تمامی جاذبه‌های یونان تنها در آتن متمرکز نیستند و شهرهای زیبای زیادی هستند که می‌توانید طی سفر خود از آن‌ها بازدید نمایید. به عنوان مثال، بندر چانیا با سواحل تمیز و آب‌های خوش‌رنگ مرجانی، یکی از بهترین مکان‌هایی است که می‌توانید از آن‌ها بازدید به عمل آورید.

سانتورینی، سرزمینی با ساختمان‌های سفید و زیبا و مسیرهای سبز مارپیچ، همان بهشت گمشده‌ای است که مطمئنا دنبالش می‌گردید. قرارگیری طبیعت در کنار ساختمان‌های قدیمی خالی از سکنه، جلوه‌ی زیبایی را برای این شهر به ارمغان آورده است.

خوب است بدانید که پستی و بلندی‌های فراوانی که در این شهر وجود دارد، این امکان را به شما می‌دهد که در جای جای شهر، بر فراز بلندی ایستاده و از تماشای جاذبه‌های شهر لذت ببرید.

علاوه بر شهرهای نام برده، شهرهای دیگری مانند هرسنیسوس، رتیمنو و میکونوس را می‌توان به عنوان زیباترین شهرهای یونان نام برد.

متئورا یونان
متئورا - یونان

جاذبه های توریستی

یونان، دارای بافتی سنتی و زیباست که برای یک سفر آرامش‌بخش می‌تواند گزینه‌ای فوق‌العاده باشد. علاوه بر چشیدن غذاهای بی‌نظیر و متنوع، هتل‌گردی نیز یکی از تفریحات زیبا و آرامش‌بخش در این کشور می‌باشد.

سواحل بی‌نظیر، قلعه‌ها و صومعه‌های تاریخی، ارتفاعات نامنظم و طبیعی و قایق سواری در آب‌های زیبای این کشور، از آن دست تفریحات زیبایی است که می‌توانید تجربه کنید.

در انتهای گشت و گذار در یونان، می‌توانید تجربه‌ای متفاوت برای خود رقم بزنید. کافی است به جزیره نیسیروس سفر کرده و از تماشای آتش‌فشان‌های مشهورش لذت ببرید.

میلوس یونان
جزایر میلوس - یونان

ویزای یونان

ویزای نوع  C همان ویزایی است که شما برای سفر توریستی به این کشور نیاز دارید. این ویزا با اعتبار 180 روزه صادر می‌گردد و به شما مهلت اقامت تا حداکثر 90 روز را می‌دهد. دانستن این نکته که ویزای یونان هیچ‌گونه ثباتی در مدت زمان اقامت و یا اعتبار ندارد، خالی از لطف نیست. برای دریافت اطلاعات کامل جهت سفر به یونان، می‌توانید با مشاوران نقش لوتوس پارسیان ارتباط برقرار کنید.

پرچم یونان
پرچم کشور یونان
با ما در تماس باشید!