شناخت بهترین ایرلاین های دنیا و خدماتی که به مسافران ارائه می‌دهند، همواره یکی از نکات موثری است که کیفیت سفر شما را بالا می‌برد. جالب است بدانید که آمریکا و هیچ یک از شرکت‌های آمریکایی در لیست برترین ایرلاین‌ها نیستند. پرچم‌ ارائه‌ باکیفیت‌ترین پروازها همچنان با قدرت در دست آسیایی‌ها است. شرکت اسکای ترکس، سالانه لیست برترین ایرلاین‌ها را معرفی می‌نماید.

این لیست براساس کیفیت خدمات ایرلاین‌ها و کارایی آن‌ها تهیه می‌شود. خوب است بدانید که برای تهیه لیست بهترین‌ها، 350 ایرلاین در سرتاسر دنیا مورد نقد و بررسی دقیق قرار گرفته‌اند و در نهایت لیست برترین‌ها به مشتاقان سرتاسر دنیا معرفی گردید. در این مطلب، به معرفی تعدادی از این خطوط هوایی خواهیم پرداخت.

1. سنگاپور ایرلاینز (Singapore Airlines)

پروازهای سنگاپور به خدمات فرست کلاس و بانظم خود مشهور هستند. نام بهترین ایرلاین دنیا در سال 2023 در حالی به سنگاپور ایرلاینز داده شد که این خطوط هوایی با خدمات بی‌نظیر خود به مسافران بی‌شک رضایت صددرصدی آنان را جلب نموده است. در کنار این مقام، جایزه بهترین سفر فرست کلاس، بهترین صندلی فرست کلاس و در نهایت جایزه بهترین امکانات رفاهی فرست کلاس نیز به این ایرلاین تعلق گرفته است. تمامی این افتخارات سبب شد تا خطوط هوایی سنگاپور عنوان بهترین ایرلاین آسیا را هم از آن خود کند.

بهترین ایرلاین

2. قطر ایرویز (Qatar Airways)

حتما با دیدن نام قطر ایرویز در رتبه دوم، کمی متعجب شدید چرا که در سال‌های گذشته، در موارد متعدد این خط هوایی صدر لیست بهترین ایرلاین بوده است. اما اگر فکر می‌کنید که از شوکت و منزلت ایت خط هوایی کاسته شده، سخت در اشتباه هستید. این خط هوایی امسال نیز برنده بخش بیزینس کلاس بوده است؛ در واقع سال گذشته هم این مقام در دستان قطر ایرویز بوده و امسال نیز تکرار شده است. این خط هوایی عربی، برنهد سه جایزه بهترین بیزینس کلاس جهان، بهترین صندلی بیزینس کلاس و بهترین لانژ بیزینس کلاس شده است.

افتخارات این خط هوایی تنها به این سه عنوان و جایزه خلاصه نشده و لیست افتخارات قطر بسیار پر و پیمان‌تر از این عناوین است.

قطر ایرویز

3. آنا آل نیپون (ANA All Nippon Airways)

شرکت هواپیمایی ژاپنی آنا آل نیپون در سال 1952، کار خود را تنها با دو هلیکوپتر آغاز کرد و امروزه بزرگ ترین خط هوایی در ژاپن است. علاوه بر ژاپن، این خط هوایی یکی از نام آشناترین‌ها میان تمامی خطوط هوایی در آسیا و دنیا است.

این خط هوایی همواره یکی از پرقدرت‌ترین‌ها با امکانات بی‌نظیر است و همین موضوع سبب شده تا از رقیب داخلی خود یعنی ژاپن ایرلاینز، در جایگاه بهتری قرار بگیرد. هرچند خطوط هوایی ژاپن نیز باقدرت فراوان در لیست بهترین‌ها قرار دارد. کشور ژاپن با ارائه خدمات منحصر به فرد در خطوط هوایی خود قصد دارد تا نهایت مهمان‌نوازی خود را به مسافران نشان دهد.

هواپیمایی آنا آل نیپون

4. هواپیمایی امارات (Emirates)

دیدن نام هواپیمایی امارات در این لیست، اصلا اتفاق عجیبی نیست چرا که پیش‌تر گفتیم که آسیا با قدرت پرچم بهترین ایرلاین‌ های دنیا را در دستان خود نگاه داشته و به سمت جلو می‌تازد. هواپیمایی امارات با در دست داشتن 262 فروند هواپیمای مسافربری و برگذاری تعداد بسیار زیادی از پروازها در طول شبانه روز، همچنان یکی از قدرتمندترین ایرلاین‌ها در دنیا است که طرفداران ویژه خود را هم در سرتاسر دنیا دارد. خوب است بدانید که تور ژاپن نوروز 1403 آژانس نقش لوتوس پارسیان نیز با این پرواز فوق‌العاده خواهد بود

هواپیمایی امارات

5. هواپیمایی ژاپن (Japan Airlines)

هواپیمایی ژاپن، دومین شرکت هوایی ژاپنی این لیست می‌باشد که با انتخاب سخت‌گیرانه این مقام را کسب کرده است. این شرکت در سال 1951 تاسیس شده و تا به امروز با 230 فروند هواپیما به کار خود ادامه می‌دهد. این خط هوایی دارای 4 فرودگاه اصلی در شهرهای توکیو، اوساکا، ناگویا و اوکیناوا می‌باشد. این ایرلاین با یک سابقه درخشان در زمینه خدمت‌رسانی و به نمایش گذاشتن مهمان‌نوازی ژاپنی، انتخاب مورد اطمینان افراد و سازمان‌های بسیاری در دنیا است.

خطوط هوایی ژاپن

6. ترکیش ایرلاینز (Turkish Airlines)

این خط هوایی در سال 1930 میلادی به دستور رهبر این کشور یعنی آتاتورک در شهر استانبول تاسیس گردید و در زمان حال، تعداد 333 فروند هواپیما را دارا است. ترکیش ایرلاین با برگذاری پروازهای روزانه به 300 مقصد خارجی، یکی از بهترین ایرلاین های دنیا محسوب می‌شود.

ترکیش ایرلاینز

7. ایرفرانس (Air France)

این شرکت هواپیمایی کار خود را در سال 1933 آغاز نمود و در حال حاضر، روزانه به 32 مقصد داخلی و 168 مقصد بین‌المللی پرواز دارد. هواپیماهای این ایرلاین، بوئینگ و ایرباس هستند. جت‌های پهن پیکر برای جابه‌جایی مسافران هستند که روزانه این پرواز‌ها به 6 قاره جهان انجام می‌شوند.

ایرفرانس

8. کاتای پاسیفیک ایرویز (Cathay Pacific Airways)

کاتای پاسیفیک ایرویز شرکت اصلی هواپیمایی در هنگ کنگ است که روزانه به 200 مقصد در دنیا پرواز داشته و خدمت‌رسانی می‌کند. این شرکت هوایی در سال 1946 با سهام‌داری سوایر گروپ و ایر چاینا تاسیس گردید که امروزه یکی از بهترین شرکت های هواپیمایی جهان می‌باشد. این شرکت هواپیمایی، تعداد 171 فروند هواپیمای امن و مدرن از سری هواپیماهای ایرباس و بوئینگ را داراست.

بهترین ایرلاین

9. ایوا ایر (EVA Air)

فرودگاه اصلی این کشور در تایوان قرار دارد که در سال 1989 تحت مالکیت حمل و نقل اورگرین تاسیس گردید و در حال حاضر 86 فروند هواپیما را دارا است. ایوا ایر در هر پرواز، امنیت و راحتی مسافران خود را ضمانت می‌کند و این تنها باری نیست که در لیست بهترین ایرلاین های دنیا قرار می‌گیرد.

ایوا ایر

10. کورین ایر (Korean Air)

در انتهای لیست بهترین ایرلاین ها و شرکت‌های هواپیمایی، بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی کره جنوبی قرار دارد. کوریا ایر در سال 1946 شروع به کار کرد و در زمان حال، به 130 شهر در 45 کشور دنیا پرواز دارد. قطب اصلی این شرکت هواپیمایی، فرودگاه اینچئون بوده و دفتر اصلی آن در سئول قرار دارد. شرکت هواپیمایی کوریا ایر، ارائه دهنده چهار نوع فرست کلاس و سه نوع از بیزنس کلاس می‌باشد.

کریا ایر

و در نهایت…

گفتنی است که این لیست تنها به ده مورد نام‌برده خلاصه نمی‌شود و تعداد بیشتری از شرکت‌های هوایی در این لیست قرار دارند. هر سال این شرکت‌های بزرگ می‌کوشند تا مقام نخست در هر بخش را از دیگری تصاحب کنند. از نظر شما در لیست مربوط به سال 2024 کدام ایرلاین‌ها پرچم‌داران این لیست خواهند بود؟