کشور سوئیس

کشور سوئیس

کشور سوئیس کشوری در اروپای مرکزی به پایتخت برن است که در آن به زبان‌های آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانیایی صحبت می‌کنند. بخش اعظمی از سوئیس را رشته کوه آلپ اشغال کرده است و با مساحت 41.285 کیلومتر مربعی، جمعیتی در حدود 8.7 میلیون نفر با تراکم 207 بر کیلومتر مربع دارد. سوئیس با حاکمیت دموکراسی نیمه مستقیم فدرال تحت یک نظام چند جزیی دارای 26 ایالت یا کانتون است و واحد پول آن فرانک سوئیس است.

از نکات جالب توجه کشور سوئیس، سابقه طولانی آن در بی‌طرفی آن در مناسبات جهانی است، به طوری که این کشور از سال 1815 تا کنون وارد هیچ‌گونه جنگی نشده‌است. از همین‌رو بسیاری از سازمان‌های بزرگ بین‌المللی همچون صلیب سرخ و سازمان تجارت جهانی، این کشور را برای پیاده‎‌سازی مقر خود انتخاب کرده‌اند. سازمان ملل نیز، یکی از دو دفتر اروپایی خود را در شهر ژنو قرار داده‌است.

نکات جذاب بسیار زیادی برای بازدید یا اقامت سوئیس وجود دارد که ما در این صفحه به بررسی کلی آن‌ها می‌پردازیم و از همین رو تورهای گردشی آژانس نقش لوتوس پارسیان را نیز به شما معرفی می‌نماییم.

 

فرهنگ و مردم سوئیس

به علت موقعیت جغرافیایی سوئیس، این کشور از گذشته تحت تاثیر کشورهای همسایه بوده ولی با گذشت زمان، وجوه تمایز در آن رشد یافته و امروزه این کشور با ماهیت بشر دوستانه شناخته می‌شود. خانواده‌های مقیم سوئیس، عموما جمعیت کم و با یک یا دو فرزند هستند.

غذای سنتی سوئیس مانند دیگر کشورهای اروپایی بوده و بخش زیادی از آن را لبنیات تشکیل می‌دهد ولی از قرن 18 صنعت شکلات‌سازی سوئیس، به عنوان یکی از وجوه تمایز این کشور نسبت به سایرین شد و امروزه به‌گونه‌ای است که “شکلات سوئیسی” به عنوان یکی از سوغات اصلی این کشور به حساب می‌آید.

جاذبه‌های توریستی

اولین چیزی که باعث جذب توریست به کشور زیبای سوئیس می‌شود، مناظر طبیعی بکر و زیبای این کشور است. سوئیس یک کشور محصور در خشکی است که رودهای زلال و کوه‌های زیبا را در خود جای داده است. قله ماترهورن، با ارتفاع 4478 متر در مرز ایتالیا، اینترلاکن که دریاچه تون را در غرب و دریاچه برینز را در شرق خود قرار دارد، دریاچه ژنو که بزرگ‌ترین دریاچه آلپ در مرز سوئیس و فرانسه قرار دارد، همگی بخشی از زیبایی‌های طبیعی این کشور بی‌نظیر هستند.

اما تنها زیبایی‌های طبیعی عامل سفر توریست‌ها به این کشور نیست. یونگ فرایوخ یا بام اروپا، شهر ژنو، لوازن، برج ساعت، سنت موریتز، زوریخ و بسیاری دیگر از مناطق و شهر‌ها، از نمونه‌های تاریخی و دیدنی سوئیس به شمار می‌آیند.

به طور کل جاذبه‌های سوئیس، ترکیبی از زیبایی‌های طبیعی و مناطق تاریخی مشابه فانتزی‌های داستانی است که مدت‌ها می‌توان در آن گشت و گذار کرد.

لوسرن سوئیس
لوسرن یکی از مناطق زیبای سوئیس

ویزای سوئیس

ویزای شینگن سوئیس بسیار متنوع است اما رایج‌ترین نوع آن، ویزای توریستی سوئیس است. در ایران برای دریافت وقت سفارت جهت دریافت ویزای سوئیس، مشخصاتی مانند شماره پاسپورت، شماره تماس و اسکن عکس مورد نیاز است. بعد از مشخص شدن روز مصاحبه، به همراه مدارک به سفارت مربوطه مراجعه کرده و روند را ادامه می‌دهید.

سوئیس از جمله 27 کشور عضو منطقه شینگن قرار دارد که شما با داشتن ویزای شینگن می‌توانید از این کشور نیز دیدن کنید. طبق قانون شینگن، با داشتن ویزای هر کدام از کشورهای تحت این منطقه، امکان اقامت 90 روزه در سوئیس در طول 180 روز اقامت مشترک در بین کشورهای متعهد را دارا می‌شوید.

علاوه بر این موارد، امکان دریافت ویزای دانشجویی C یا شینگن و ویزای دانشجویی D یا ملی برای تحصیل در بهترین دانشگاه‌های اروپا واقع در زوریخ و ژنو نیز وجود دارد که در نوع شینگن حداکثر 90 روز در یک دوره 180 روزه معتبر است و در نوع ملی، مدت اقامت طولانی مدت است.

جهت دریافت هر نوع ویزای سوئیس شما می‌توانید با آژانس نقش لوتوس پارسیان تماس گرفته تا علاوه بر دریافت راهنمایی، روند دریافت ویزا را طی نمایید.

پرچم سوئیس
پرچم کشور سوئیس
با ما در تماس باشید!